Tipy na výlet

Poradíme kam na výlet 

Brtníky jsou výchozí místo turistických i cykloturistických tras do oblasti Národního parku Česko - Saské Švýcarsko, který byl vyhlášen v roce 2000 v pořadí čtvrtý Národní park v ČR. Lužické hory a okolí poskytuje mnoho možností pěších výletů v krajině pokryté krásnými lesy a pískovcovými skálami.


Doporučujeme:

Přírodní botanickou zahradu a prodej přírodní kosmetiky.

Zřícenina hradu Tolštejn - pochází z roku 1337.

Vodopád na Lučním potoce - nalézá se 4 km západně od Kytlice na Lučním potoce.

Zřícenina hradu Krásný Buk - stával asi 0,5 km západně od stejnojmenné osady, která je dnes součástí Krásné Lípy.

Zřícenina Chřibský zámek - nepatrné zbytky skrovného skalního hrádku se dochovaly v lesích severně od Chřibské.

Zřícenina Kyjovského hradu - nepatrné zbytky Kyjovského hradu leží na vysokém skalním ostrohu nad levým břehem Křinice, západně od obce Kyjov.

Zřícenina Kamenický hrad - Zámecký vrch u České Kamenice - ve výšce 530 m. n. m se tyčí zbytky hradu Zámecký vrch, dříve nazýván Kamenice.

Hornické muzeum Jiřetín pod Jedlovou - zahrnuje stříbrný důl - štolu svatého Jana Evangelisty a naučnou stezku Údolí Milířky.

Přírodní rezervace Marschnerova louka - leží asi kilometr severně od Dolní Chřibské pod samotou Liščí Bělidlo.

Muzeum psacích strojů Česká Kamenice bylo založeno sběratelem p. Miroslavem Němcem v roce 2003 a je v něm vystavena sbírka asi 300 ks psacích strojů, kterou p. Němec shromáždil od roku 1995. Galerie města Česká Kamenice - se nachází v 1. nadzemním podlaží historické budovy bývalé spořitelny z roku 1897 na náměstí Míru čp. 272.

Přírodní rezervace Vápenka - se nacházející se na jihozápadním svahu Vápenného vrchu 548 m u Doubice nedaleko Krásné Lípy, byla zřízena k ochraně zajímavých biotopů na ojedinělém základě pěti různých horninových typů.

Křížová hora a Křížová cesta - vysoká 563 m, která se v 18.století stala poutním místem v Jiřetíně pod Jedlovou.

Kostel sv. Bartoloměje, Rumburk - pochází z roku 1352 původní stavba však byla v 15.století zničena.

Trpasličí skála u Jetřichovic - se nachází v lese podél levé strany silnice z Jetřichovic na Rynartice.

Kostel Panny Marie Sněžné, Krásná Lípa - poutní místo je spojeno s osudy manželů Anny Marie Liebschové, rozené Heinrichové a Johanna Christopha Liebsche, kteří žili v 17 až 18.století. Zbožným manželům se zdál stejný sen, zjevila se jim Panna Maria a prosila je, aby pro ni na Sněžné postavili kapli.

Dům Českého Švýcarska Krásná Lípa - nabízí návštěvníkům komplexní služby a současně i možnost seznámit se zábavnou formou s přírodními a kulturními hodnotami tohoto jedinečného území.

Sklářské muzeum - Kamenický Šenov - stálá expozice zahrnuje vývoj rytého a broušeného skla od 17.století do současnosti.

Panská skála - Kamenné varhany - čedičový vrch s výškou 597m ležící na okraji Kamenického Šenova je nejznámější geologickou rezervací u nás.

Zlatý vrch - čedičová kupa 657m nad m. leží východně od Lísky, nedaleko od České Kamenice

Hřensko - Pravčická brána je největší přírodní pískovcovou bránou v Evropě a je hlavní turistickou atrakcí Českého Švýcarska a celých Labských pískovců, Malá Pravčická brána se nachází v oblasti Labských pískovců, o něco východněji než její větší a známější sestra.

Soutěsky Kamenice - Divoká a Tichá soutěska.

Stříbrné stěny - strmý pískovcový masív Stříbrné stěny se nachází asi 2 km SV od Hřenska.

Národní přírodní památka Zlatý vrch.

Kaňon Labe Děčín - jeden z nejkrásnější kaňonů, nachází se v místě kde Labe opouští naši republiku.


Rozhledny:

Augustova věž - Dymník u Rumburka nadmořská výška 511 m.

Vlčí hora u Krásné Lípy - nadmořská výška 581 m.

Tanečnice - nadmořská výška 598m.

Jedlová - nadmořská výška 774 m.

Jetřichovické vyhlídky - Mariina vyhlídka, Rudolfův kámen a Vilémina skála.


Koupání:

Kyjovská přehrada, rybník Doubice, Školní rybník, koupaliště Velký Šenov, Přírodní koupaliště Mikulášovice, Kytlice - Lesní rybník. Koupaliště Chřibská, koupaliště Jiřetín pod Jedlovou, Tomiškův rybník, Lipová - Zámecký rybník, rybník Mašiňák, Lesenská přehrada, koupaliště Karlín, koupaliště Jetřichovice, aquapark Großschönau - Trixi Park.

Lenka Brůnová, Nové Křečany 219, Staré Křečany 407 61
Všechna práva vyhrazena 2021
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!